Jak se učit na zkoušky?

27. září 2010 v 20:22 |  Rady
Jak se učit na zkoušky?
Vždy se uč na klidném místě , kde tě nic nerozptyluje. Některým lidem vyhovuje , když si k učení pustí hudbu. V každém případě ale raději vypni televizi. Nenechávej nic na poslední chvíli S dostatečným předstihem si napiš časový rozvrh a dodržuj ho. Napiš si , které předměty se musíš učit a rozděl mezi ně svůj čas. Do rozvrhu zahrn i přestávky na jídlo , na procházky a cvičení atd. Nepřeskakuj od předmětu k předmětu během krátko doby. To by tě jen zmátlo. Udělej si nové výpisky , ze kterých se budeš určit. To neznamená , že bys měla přesně přepisovat své poznámky které sis udělala ve škole. Zkrat je a různými barvami pak zvýrazni nejdůležitější informace. Napiš si data a fakta , která se musíš naučit zpaměti , na kartičky , a ty si pak všude nos s sebou. Když někdy budeš mít chvíli volna , můžeš si je znovu projít. Když narazíš na něco , čemu nerozumíš , to poznamenej si to a pak se ve škole na to zeptej učitele čí chytrého spolužáka. Požádej někoho se svých přátel nebo příbuzných , aby tě po každém opakovaní vyzkoušel z nejzákladnějších faktů. Ale se všechno nejdůležitejší je nenechat se znervoznit. Když začněš podléhat panice , všechno je "fůč". Uvědom si , že s svět nezboří , když se ti test nebo zkouška nepovedou. Snaž se jen dělat vše , co je v tvých silách. To jeje totiž to nejlepší!

© AUTORSKÉ PRÁVO!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katka | 11. února 2013 v 14:03 | Reagovat

Já se učím s brainstartem. Obsahuje ginkgo a guaranu pro lepší pamět a soustředění. Lepší nez litry kávy nebo energetáky. :-)

2 Radek | 12. března 2013 v 9:38 | Reagovat

Před zkouškovým beru brainstart. Jedna tableta kazde rano a cely den v pohode:-). učení leze do hlavy samo a večer taky, nejsem po nem tak unaveny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama