Jak se nenechat šikanovat?

27. září 2010 v 20:21 |  Rady
Jak se nenechat šikanovat?

Většina lidí alespon jednou v životě zažila šikanování. Jestli se to stalo i tobě , není to rozhodně tvoje chyba. Naopak , problém má ten, kdo tě šikanoval. Je ovšem velice důležité něco s tím dělat.

Vyhledej učitele , rodiče nebo jiného dospělého , kterému věříš, a podrobně mu vyprávěj , co přesně se ti stalo. Ten komu se svěříš , do celé věci nemusí nakonec ani zasáhnout. Pomůže ti už to , že se svěříš někomu , kdo ti může poradit , podpořit tě a povzbudit tvoji sebedůvěřu- Většina škol má vypracovanou taktiku , co v takovém případě dělat , a učitele mají spoustu zkušeností s podobnými situacemi.
Pracuj na tom , abys působila sebevědomě. Agresivní lidí bývají většinou zbabělci a zameřují se na ty , kteří působí zranitelně. Snaž se ve škole chodit rovně a se vztyčenou hlavou. Mluv jasně a nahlas a dívej se lidem přímo do očí.

Kdokoli je to možné , naprosto ignoruj chovaní , kteří ti můžou ubližovat. Dej šikanujícím najevo , že tě nemůžou zranit. Brzo je to přestane bavit a nechají tě na pokoji.

Snaž se vypracovat si strategii , jak se s podobnými situacemi vyrovnat. Promyslí si své odpovědi tomu , kdo se ti posmívá , dřív , než se ti to doopravdy stane. Křik nebo pláč většinou nic nezmůžou , dokonce všechno ještě zhorší. Zato klidně poznámka , chytrá poznámka , která není nezdvořilá ani ironická , zabírá mnohem líp! Budeš díky ní působit sebevědomě. Snaž se vždy se zachovat klidně a rozumně.

Nikdo si k šikanovaní nevybere toho , kdo je obklopený přáteli. Všímej si spolužáků , kteří ti případají ti osamělí , a snaž se s nimi spřátelit. Tímhle způsobem získáš spoustu nových kamarádu a agresivní spolužáci se ti budou vyhýbat obloukem.

Nikdo si nezaslouží být šikanovaný. Neustupuj nikomu kdo se k druhým chová ošklivě. A nikdy se nechovej sama!

Doufám , že tenhle článek aspon trochu někomu pomůže. Šikanu nasnáším , proto takový článek.

© AUTORSKÉ PRÁVO!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama